Som stolt partner till Svenska Handbollslandslaget har årets VM varit, om möjligt, ännu mer spännande än vanligt för oss på TicTac. Vi har följt och närvarat vid flera matcher tillsammans med kollegor och kunder och sett både Sverige och Danmark gå från klarhet till klarhet. I söndags var det dags för final på Tele2 Arena i Stockholm. Ett stort grattis till de nya världsmästarna: Danmark!
På silver- och bronsplats står Frankrike och Spanien. Vilket otroligt VM ni, och alla andra lag, har gjort. 2023 års Handbolls-VM har präglats av laganda, teamwork och sportglädje – precis som ett mästerskap ska.
Tack till Svenska Handbollslandslaget, nätverket Framtidslaget och våra vänner, kollegor och kunder som gjort det här mästerskapet till en fantastisk upplevelse.